PACKSHOT czyli Fotografia Reklamowa na białym tle

 

 

Lett Studio to fotografia reklamowa. A co to dokładnie oznacza?

Z definicji tych dwóch słów możemy się dowiedzieć co oznacza reklama i fotografia:

Reklama to "działanie mające na celu zachęcenie potencjalnych klientów do zakupu konkretnych towarów lub do skorzystania z określonych usług" (PWN).

Fotografia to "utrwalanie obrazów za pomocą aparatu fotograficznego"(PWN).

A czym jest połączenie tych dwóch słów?

 

SKLEPY INTERNETOWE vs. SKLEPY STACJONARNE

Na pierwszy rzut oka fotografia reklamowa jest zachęcaniem klientów do zakupu towarów za pomocą obrazów. I chyba jest to najwłaściwsza definicja, bowiem czy to nie właśnie zdjęcie przedmiotu na aukcji internetowej lub w sklepie internetowym zachęcają nas do zakupu?

Oczywiście do zakupu zachęcają nas również opisy produktów, ale z przeprowadzonych badań wiemy, że nie zawsze chce nam się je czytać.

Inaczej jest w sklepach stacjonarnych, gdzie oferowany towar możemy  wziąć do ręki, przymierzyć, obejrzeć czy nawet powąchać. W sprzedaży internetowej czynnikiem wpływającym na sprzedaż jest właśnie fotografia a dokładniej zdjęcie produktowe packshot. Z badań wynika że dla 77 % klientów sklepów internetowych ważne są zdjęcia produktu. Z kolei e-bay przeprowadził badania z których wynika że dodanie chociaż jednego profesjonalnego zdjęcia produktu zwiększa sprzedaż o 2%.

 
 
lettstudio_photography_beverage_beer1.jpg
 
 

Co to jest PACKSHOT

Packshot to nic innego jak zdjęcie produktu na białym tle. Dobrze wykonany packshot to : zdjęcie bez zbędnych cieni, dobrze doświetlone bez brudów i skaz na produkcie. Można je wykonać samemu lub zlecić jednemu z pracowników, dając mu aparat i niezbędne oprogramowanie do retuszu.

Ale czy nie taniej jest zlecić wykonanie zdjęć produktowych zawodowcom niż płacić pracownikowi za naukę robienia zdjęć w trakcie pracy? Wbrew pozorom zdjęcia produktowe to wcale nie jest taka prosta sprawa. Właściwe ustawienie lamp tak zeby odpowiednio doświetlić produkt, użycie dyfuzorów aby robiły ładne błyski i czyste białe tło to podstawa. A kiepsko wykonane packshoty zamiast zachęcać do kupowania produktów, zniechęcają i powodują że tracimy wiarygodność w oczach klienta.

 
 
lettstudio_packshot_66.jpg