Kartka inna niż wszystkie.

PL: Od kilku dni jestem atakowana życzeniami świątecznymi. Dlaczego atakowana? Otóż dostaję je mailem od wszystkich firm gdzie jestem zapisana na newslettery, widzę je w co drugim poście na FB i powinnam dodać że moja skrzynka pocztowa pęka w szwach.

Kilka tygodni temu, my też wpadliśmy na pomysł żeby zrobić „e-kartkę” z życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Noweg 2017 Roku. I pewnie na samym pomyśle by się skończyło gdyby nie promocja jednego z marketów gdzie zauważyliśmy whisky Tullamore Dew w ozdobnym kartonie z dwoma szklaneczkami. Piotrek gdy tylko to zobaczył, od razy oczami wyobraźni stworzył w swojej głowie kadr świątecznego zdjęcia.

Tydzień przed świętami w sobotni wieczór zastanawialiśmy się co robić? Może zrobić „świąteczne” zdjęcie? Może iść na miasto na browarka? A może do kina?

Hm...odpowiedź była prosta, bo często jest taka sama – wybraliśmy zrobienie zdjęcia.

Fotograf: Piotrek

Asystent: Alicja

No i się zaczęło. Przygotowaliśmy całe ustawienie. Rozstawił lampy, softboxy, dyfuzory i zabrał się za....szukanie kawałka styropianu po całym studio. Jako że należę do tych kobiet, które zawsze wiedzą gdzie co mają (choć ostatnio nie wiem jak to możliwe ale co chwilę co gubię) przyszłam mu z pomocą i w kilka sekund znalazłam kawałek styropianu w którym wycięłam kształt przytrzymujący butelkę. „Stojak” na butelkę już był, ale na czym to ustawić? Jedno co jest pewne to że blat musi mieć dziurę, żeby schować pod nim „stojak” ze styropianu. Tu najlepszym rozwiązaniem okazała się biała płyta kartonowa w której wycie łam dziurę. Piotrek ustawił whisky i zajął się „śniegiem” czyli...mąką. Za pomocą sitka obsypywał całą scenę mąką. Niestety nie obyło się bez wizyty w osiedlowym sklepie po więcej „śniegu”.

Po ułożeniu całej kompozycji pozostało tylko napełnić szklaneczkę whisky i kostkami lodu. Do wyczyszczenia szkła posłuży nam sprawdzony sposób z parą wydobywającą się z czajnika. Po wypolerowaniu szklaneczki napełniliśmy ją magicznym, złocistym płynem i sztucznymi kostkami lodu. Szklaneczka wróciła na miejsce i w końcu można było zacząć robić zdjęcia.

Po kilku klatkach przyszedł czas na lampki które miały być światełkami w tle. Trochę czasu to zajęło, bo były za wysoko, za nisko, za bardzo w prawo za bardzo w lewo i tak bez końca przez dobre 10 min. Ale w końcu się udało i pozostało zrobić kilka zdjęć poszczególnych elementów kadru które później będą łączone w photoshopie. Przy takiej aranżacji bez retuszu w photoshopie się nie obejdzie.

Efekt końcowy było gotowy po kilku godzinach.

I tak oto popłynęliśmy z falą i przygotowaliśmy „Kartką Świąteczną” od Nas dla Was. Mamy nadzieję że patrząc na nią czujecie świąteczny klimat wypełniony chwilami spędzonymi w rodzinnym gronie pełnymi uśmiechu, spokoju, brakującego na co dzień snu i odpoczynku.

Bo tego Wam właśnie życzymy w te święta!

EN: Since few days from all sides I'm attacked with christmas wishes. Why attacked? So I recive them by mail from every single company I'm signed for newsletter, I see them in every second post I read on FB and I should add that my mail box is bursting at the seams!

Few weeks ago, We decided to make our "e-card" with Christmas wishes and new 2017 year and propably it would end only on planning but then during christmas shopping We found great promotion for a Tullamore Dew whisky in nice box with two glasses. Piotrek with his imaginery already created a scene for a christmas theme photo.

One week before christmas at saturday evening We were thining what to do?

Maybe make this Tullamore Dew christmas photo? Maybe meet with friend and chill a bit? Maybe We will go to cinema?

Huh... answer was simple! Because often it is the same – We choose to make the photo!

Photographer: Piotrek

Assistant: Alicja

So it started. We setup everything, lights, diffusers, softboxes and stands. Piotrek started to look for a piece of styrofoam around the studio. As I'm orderly type of women, I always know where I keep everything (but lately – I don't know how it's possible. I constantly lose things :S) I came to help him and in few seconds I found piece of styrofoam which was a stand for whisky bottle.

On top of that We put a flat piece of foam cardboard with whole for bottle. We used flour as snow, Piotrek put flour on scene with help of strainer which makes flour more soft – unfortunately I had to make a trip to local store to buy more "snow".

After We decided whole scene is ready to take a test shots. After that I add chirstmas lights on the background it took some time to place them because all the time they were too low, too high, too much on the left etc. But finally We were happy from lights position. We start making photos We wated to composite in post. It tooks us few hours to make it right, count in around 5-8 ours in photoshop and final effect is ready!

So this way We go with the wave of christmas atmosphere and We created our "christmas card" - from us to you! We wish you merry christmas and happy new year!