Jak dobrze FOTOGRAFOWAĆ JEDZENIE

 

Od wielu lat należę do ZFT-u czyli Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest to stowarzyszenie zrzeszające ludzi, dla których fotografia to nie tylko robienie zdjęć, ale przede wszystkim pasja. Nie ma tu znaczenia czy jest się amatorem czy profesjonalistą. Najważniejsze jest żeby się nie poddawać i cały czas rozwijać.

Barcelona Pub czyli sport, piwo i burgery

ZTF od kilku miesięcy współpracuje z Pubem Barcelona. Jest to idealne miejsce dla kibiców sportu w którym mogą obejrzeć swój ulubiony mecz, wypić dobre piwo i zjeść ogromnego burgera.

 
 

ZTF- fotografowie gotowi na wszystko

Barcelona Pub poprosiło fotografów z ZTF-u o wykonanie zdjęć ich potraw. Ponieważ fotografia jedzenia to nie jest proste zadanie, członkowie ZTF-u poprosili nas o pomoc. Z przyjemnością postanowiliśmy im pomóc. Lubimy dzielić się swoją wiedzą i zawsze chętnie pomagamy innym.

Fotografia jedzenia - od czego zacząć

Umówiliśmy się w Barcelona Pub i zaczęliśmy szykować do fotografowania. Zespół ZTF-u, który postanowił podjąć się tego apetycznego zdania to: Lidia Wierzbicka, Grzegorz Kincel, Ania Suchowacka, Oksana Krasowska Cieślak.

Zaczęliśmy od poszukiwania kadru. Poradziliśmy wszystkim, żeby znaleźli miejsce, w którym ich zdaniem fotografowana potrawa będzie wyglądać najkorzystniej.

 
 
lettstudio_blog_ztf_food_photography_7.jpg
 
 

Następnie ustawiliśmy sprzęt: lampy błyskowe i studyjne, statywy, blendy. Czyli to co każdy miał do dyspozycji.

Nie chcieliśmy nikomu narzucać kadru czy sprzętu, który musi posiadać. Naszym celem było pokazać i wytłumaczyć jak można zrobić bardzo dobre zdjęcie używając tego co posiadamy.

 

Sfotografować czy zjeść? Oto jest pytanie

No i nadszedł czas na przywitanie głównych bohaterów czyli potraw. Na pierwszy ogień poszły burgery. Było ich 8 rodzajów, dlatego każdy miał możliwość wykonania swoich zdjęć z burgerami.

 
 
lettstudio_blog_ztf_food_photography_6.jpg
 
 
lettstudio_blog_ztf_food_photography_2.jpg
 
 

Ustawienie kompozycji to jeden z najważniejszych momentów w fotografowaniu jedzenia. Dodatki takie jak piwo, frytki czy krążki cebulowe idealnie uzupełniały kadry, które z minuty na minutę wyglądały coraz apetyczniej.

Po sfotografowaniu burgerów, przyszedł czas na konsumpcję. Jedzenia było tyle że każdy się najadł do syta.

Burgery to nie wszystko, czas na resztę

Kolejnymi potrawami były pizze, sałatka, żeberka i inne potrawy. Każde danie było niesamowicie przygotowane. Pełne kolorów, innego kształtu i wielkości. Dzięki temu nasz dzielny zespół fotografów miał ogromne pole do popisu. Mogli testować różne kadry, kompozycje i oświetlenia.

 
 
lettstudio_blog_ztf_food_photography_4.jpg
 
 
lettstudio_blog_ztf_food_photography_5.jpg
 
 

Po kilku godzinach ciężkiej pracy jaką było fotografowanie i jedzenie rozeszliśmy się do domów. Wykonane podczas tej sesji zdjęcia trafią do właścicieli lokalu i posłużą do promocji Barcelona Pub.

 
 
lettstudio_blog_ztf_food_photography_3.jpg
 
 
lettstudio_blog_ztf_food_photography_1.jpg